Garanti şartları

GARANTİ ŞARTLARI

 

Satışa sunduğumuz tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Ürünlerin tamir ve değişim işlemleri de garantör firma tarafından yapılır. Fatura veya garanti belgeniz varsa, size en yakın yetkili servisi arayarak garanti kapsamında ürününüzü tamir ettirebilir, gerekli durumlarda değişim talebinde bulunabilirsiniz. Sitemize gönderilen ürünler de petinize.com tarafından yetkili servislere veya garantör firmalara gönderilir, tamir ya da değişim işlemleri sitemiz bünyesinde yapılmaz.

Garantiler, faturada belirtilen ürünün teslim tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Süresi satın aldığınız ürünün niteliğine veya T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kanun ve yönetmeliklerine göre farklılık gösterebilir.

Verilen garanti şartları mevcut kanun ve yönetmeliklerden doğan haklarınızı etkilemez. Garanti belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimli Genel Müdürlüğüne başvurulabilir.

Garanti koşullarından yararlanmak icin dikkat edilecek kurallar:

1) Garantör firmalar, ürünlerin normal kullanım şartlarında, zaman içerisinde doğal olarak yıpranacağını dikkate alarak bu garantiyi verir ve garantinin geçerli olması için urunun montaj kılavuzuna uygun şekilde montajının yapılmış olması şartını arar.

2) Ürünün kullanım kılavuzunda yer alan koşullara aykırı ve olağan dışı kullanılmasından ve kullanım hatalarından kaynaklanan arızalar garantör firmalar tarafından garanti kapsamı dışında tutulur.

3) Garanti suresi ürünlerin teslim tarihi olan fatura tarihinden itibaren başlar. Fatura tarihi verilen garanti belgesinin arkasındaki faturada bulunmaktadır. Ürünün garanti kapsamında tamir edilmesi için fatura arkasında verilen garanti belgesinin orijinalinin mutlaka ilgili mağaza veya servis istasyonunda ibrazı gerekmektedir. Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturaların ve garanti belgelerinin kopyaları veya fotokopileri garanti belgesi yerine geçmez.

4) Garanti koşulları kapsamında değişim yapılacak ürünün halen garantör firmanın ürün gamında yer almaması durumunda, garantör firmanın tespit edeceği muadil bir ürün ile değişimi yapılır.

5) petinize.com, mağazalarında veya online mağazasında satılan ürünlerin tamamını veya bir bölümünü piyasadan kaldırma ve/veya tekrar piyasaya sürme hakkını saklı tutar. Dolayısıyla bizden satın aldığınız bir ürünü, bizde mutlaka bulabileceğiniz anlamına gelmez. Böyle bir durumda 3. ve 4. maddede yazan koşullar geçerlidir.

6) Garanti koşulları garantör firmalar tarafından, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesi ile ekonomik ömre göre belirlenmiştir. Garantiden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken; faturanızı ve garanti belgesinin orjinalini saklamak, ürün bakım önerilerine dikkat etmek ve satın aldığınız, ve sorun yaşadığınız ürünleri garantör firmaların incelemesi için izin vermektir.